Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Sortuj według

Bluza bramkarska Akcent niebieska

Bluza bramkarska Akcent niebieska

42,90 PLN 49,00 PLN

Bluza bramkarska Akcent zielona

Bluza bramkarska Akcent zielona

42,90 PLN 49,00 PLN

Bluza bramkarska Akcent czerwona

Bluza bramkarska Akcent czerwona

42,90 PLN 49,00 PLN

1

Bluza bramkarska – niezastąpiona na boisku

Temperatura na dworze nie zawsze jest na tyle wysoka, żebyśmy mogli sobie pozwolić na bieganie po boisku w koszulce z krótkim rękawem. Czasami jest po prostu chłodno, a efektowność w grze jest przecież determinowana między innymi przez komfort termiczny. Nie chodzi o to, żeby było zbyt ciepło, ale żeby temperatura była po prostu optymalna i czasami bluza bramkarska jest po prostu niezbędna.

Bluza bramkarska – jak wybrać

Nie raz pewnie zastanawialiście się, dlaczego bramkarze noszą, w przeciwieńskiwie do piłkarzy grających w polu, bluzy z długim rękawem. Odpowiedź jest prosta - po pierwsze ich ruch nie jest aż tak intensywny, więc mogą marznąć, a po drugie bluza z długim rękawem daje możliwość umieszczenia na łokciach ochraniaczy. Bluzy bramkarskie możemy podzielić na te zapinane i wciągane przez głowę. Tak naprawdę model nie ma większego znaczenia, ale większość bramkarzy wybiera jednak bluzy wciągane przez głowę, dlatego że są mniej problematyczne. Bluza bramkarska może mieć rękawy ze ściągaczami albo ze specjalnym przedłużonym mankietem i miejscem na kciuk. Taką bluzę warto wybierać przede wszystkim wtedy, kiedy na dworze jest bardzo chłodno i zawodnik nie chce, by wiatr dostawał się między rękawice a rękaw bluzy.

Do wyboru są także bluzy z kołnierzykiem zakończonym na okrągło lub z mini golfem i tutaj wybór powinien być analogiczny, jak w przypadku rękawów – golf wybieramy na chłodniejsze miesiące. Oczywiście ważny jest też materiał bluzy, chociaż w tym przypadku nie ma tak restrykcyjnych zasad, jak przy wyborze koszulki piłkarskiej, czyli bluza nie musi być konieczne z tzw. materiału technicznego. Może taka być, ale może być też bawełniana na dni, kiedy nie pada deszcz i nie jest mocno wilgotno. Im wyższy poziom wilgoci, tym większa zasadność wykorzystania bluzy poliestrowej lub poliamidowej. Najważniejsze jest zawsze to, by dana bluza pozwalała skórze „oddychać” i była przewiewna. Co prawda bramkarz zwykle nie biega po boisku tak samo, jak koledzy z drużyny, ale mimo to potrzebuje komfortu.

Bluzy bramkarskie dla dzieci

W ofercie sklep no10.pl znajdziesz nie tylko modele bluz dla dorosłych, ale też bluzy bramkarskie dla dzieci. Nie różnią się one wiele od bluz dla dorosłych – jedyna różnica polega na mniejszych rozmiarach. Bluzy bramkarskie dla dzieci dostępne są dla zawodników już od wzrostu 116 cm. Przy wyborze bluzy dla dziecka bardzo ważne jest dopasowanie dokładnie rozmiaru, dlatego że dzieci szybko rosną i „wyrastają” z ubrań, więc bluza, która była dobra jeszcze pół roku temu, dziś może być już za mała.

Marki i modele bluz bramkarskich

W ofercie naszego sklepu znajdziesz różne bluzy bramkarskie, między innymi adidas, Nike, Puma i Givova. Dostępne są zarówno bluzy o dość prostym kroju, jak i te taliowane. Różnorodność występuje również w przypadku kolorystyki – do wyboru są bluzy czarne, żółte, czerwone, zielone, niebieskie, szare, pomarańczowe i wielokolorowe. Warte uwagi są przede wszystkim bluzy adidas Revigo oraz adidas Training Top i Nike Goalie, oraz Nike Dry Park. Wszystkie bluzy dostępne w naszej ofercie cechują się obecnością wzmocnień na łokciach oraz plecach, a także obecnością ściągaczy przy rękawach. Chroni to bramkarzy nie tylko przed chłodem, ale też przed skutkami upadków, które są na bramce standardem. Wzmocnienia pozwalają zminimalizować ryzyko bolesnych otarć.

Powered by Comarch e-Sklep ®