ADIDAS

Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Typ produktu

Sortuj według

Buty sportowe adidas – obuwie z blisko 100-letnią tradycją

Wszystko zaczęło się w małym, bawarskim miasteczku, gdzie w pralni swojej matki, dwudziestoletni wówczas Adolf Dassler otworzył manufakturę butów sportowych. Pierwsze modele wykonane były ręcznie – cholewka uszyta była z płótna namiotu wojskowego, a podeszwa wykonana z gumowej uszczelki od zbiornika na paliwo. Buty sportowe młodego Dasslera szybko zyskiwały na popularności, a firma dynamicznie się rozwijała. W 1924 roku oficjalnie dołączył do niego jego starszy brat Rudolf, a samo przedsiębiorstwo zarejestrowano pod nazwą „Gebrüder Dassler Schuhfabrik” (Fabryka Obuwia Braci Dasslerów).

Męskie buty adidas – buty sportowe na miarę Olimpijczyków

Wraz z rosnącą popularnością, rosły też ambicje braci Dassler. Przez wszystkie lata swojej obecności na rynku obuwia Adolf intensywnie pracował nad udoskonalaniem butów sportowych z kolcami dla lekkoatletów. Duży wpływ na poprawę ich jakości było odejście od montowania ciężkich, metalowych korków i zastąpienie ich lżejszymi, gumowymi. Braciom udało się przekonać samego Jessiego Owensa do występu w butach swojej produkcji i to właśnie w korkach z fabryki Dasslerów zdobył on aż 4 złote medale podczas Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w roku 1936. Niewątpliwie, wielki sukces tego multimedalisty przełożył się też na rozpoznawalność samej marki Dasslerów w kręgach profesjonalnych sportowców oraz ich trenerów. Odnotowuje się, że tuż przed wybuchem II wojny światowej ich firma sprzedawała blisko 200 tysięcy butów sportowych rocznie.

Tak oto adidas stał się adidasem...

Nadejście wojny zmieniło nie tylko kierunek rozwoju firmy, która na czas jej trwania zajęła się produkcją butów dla żołnierzy Wehrmachtu. Jej zakończenie, a dokładniej rok 1948 przyniósł z kolei rozłam w relacjach między braćmi Dassler. Nie jest znana prawdziwa przyczyna ich konfliktu. Zaowocował on jednak powstaniem dwóch, po dziś dzień rywalizujących ze sobą firm. Tak oto rozpoczęli działalność adidas i Puma - dwaj giganci na rynku innowacyjnego, wyznaczającego trendy obuwia sportowego. Nazwa tego pierwszego powstała z połączenia pierwszych liter imienia (adi) i nazwiska (das) założyciela firmy – Adolfa Dasslera.

Buty sportowe adidas jako wyznacznik stylu

Początki działalności Adiego Dasslera to przede wszystkim produkcja męskich butów adidas. Z czasem jednak oferowany asortyment poszerzał się o kolejne elementy garderoby oraz najwyższej jakości sprzęt sportowy. Po latach, charakterystyczne dla marki trzy paski stały się czymś więcej niż tylko znakiem firmowym adidasa. Stały się wyznacznikiem modnego, sportowego, „streetwear'owego” stylu, który przebojem zdobył ulice polskich (i nie tylko) miast. Buty sportowe adidas stały się na tyle popularne, że bardzo często również obuwie sportowe innych producentów w mowie potocznej nazywa się po prostu „adidasami”.

Weź przykład z najlepszych – sięgnij po buty sportowe adidas!

Białe, czerwone, niebieskie, żółte, czarne Piłkarskie, biegowe, koszykarskie, na trening w siłowni, do golfa, tenisa, piłki ręcznej, siatkówki, cricketa, baseballu, gimnastyki, skateboardingu Jest w czym wybierać i na pewno każdy znajdzie model butów sportowych adidas dopasowany do swoich potrzeb i oczekiwań. Nie bez powodu najlepsi zawodnicy świata z dumą noszą produkty sygnowane trzema paskami lub charakterystyczną koniczynką (ang. Trefoil). Sprawdź i Ty asortyment naszego sklepu, wybierz model damskich lub męskich butów adidas i dołącz do najlepszych!

Powered by Comarch e-Sklep ®