Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Sortuj według

Piłki Nike dla profesjonalistów i amatorów

Piłka nożna jest bez wątpienia najpopularniejszym sportem na świecie. W piłkę nożną gra ok. 250 milionów ludzi, a aż 3,5 mld kibicuje piłkarzom. Pasjonujące rozgrywki nie byłyby możliwe, gdyby nie zapał i zaangażowanie piłkarzy, którzy każdego dnia pokonują swoje przeciwności. Piłkarze najlepszych drużyn bardzo często wykorzystują do gry piłki Nike – piłki jednego z najlepszych światowych producentów akcesoriów sportowych.

Piłki nożne Nike – charakterystyka i rodzaje

Piłka do nogi musi mieć od 68 do 70 cm obwodu i ważyć od 396 do 453 g. Ważne są nie tylko wymiary, ale i sposób napompowania piłki. Ciśnienie wewnątrz musi wynosić od 0,6 do 1,1 atmosfery. Piłki nożne Nike spełniają wszystkie wytyczne dotyczące piłek meczowych. Są wykonane z solidnych materiałów – skóry lub tworzyw sztucznych. Piłki do nogi można podzielić na kilka typów, w zależności od przeznaczenia:

  • piłki do gry na halach – piłki halowe cechują się głównie niskim kozłem, czyli ograniczoną wysokością odbicia; takie piłki odbijają się na wysokość 50-60 cm;
  • piłki do gry na naturalnych nawierzchniach – takie piłki cechują się zdolnością wyższego odbicia i precyzyjnego oraz przewidywalnego lotu.

Rodzaj piłki musi być zawsze dobrany do nawierzchni, na jakiej chcemy grać. W ofercie sklepu No10.pl znajdziesz piłki nożne Nike:

  • Mercurial Skills;
  • Prestige;
  • Premier League;
  • Neymar;
  • React i wiele innych.

Do wyboru są piłki z herbami najpopularniejszych drużyn piłkarskich świata – FC Barcelony, Chelsea, Manchester City czy AS Roma. Mnogość kolorów i motywów ułatwia wybór tej idealnej, najpiękniejszej piłki. Zróżnicowanie cenowe oferowanych piłek pozwala dobrać piłkę odpowiednio do swojego budżetu.

Oczywiście piłki dzieli się też w zależności od zastosowania. Wyróżniamy piłki:

  • meczowe – piłki najwyższej jakości, dedykowane rozgrywkom na meczach;
  • treningowe – wyjątkowo wytrzymałe piłki, które służą (jak sama nazwa wskazuje), do treningów;
  • rekreacyjne – te piłki służą do amatorskiej gry i bardzo często są szyte maszynowo, nie oznacza to jednak, że są złej jakości, wręcz przeciwnie – część tych piłek ma długą żywotność i doskonałą jakość.

Wybór piłki wpływa na styl gry

Piłka ma niebagatelny wpływ na sposób gry. Im lepsza, tym gra idzie sprawniej i tym bardziej przewidywalny jest lot piłki. To ułatwia piłkarzom podejmowanie dobrych decyzji. Piłki Nike ułatwiają wykonywanie celnych strzałów i doskonale prezentują się na boisku. Te w neonowych kolorach i te w stonowanej kolorystyce – wszystkie cechują się nienagannym wykonaniem i wysokim poziomem trwałości.

Piłki występują w kilku rozmiarach: 3, 4 i 5. Im większy jest rozmiar, tym większa średnica i waga piłki. Piłką w rozmiarze 5 rozgrywa się mecze seniorów, natomiast rozmiary 3 i 4 są wykorzystywane przez juniorów. W rozgrywkach juniorskich najczęściej używa się jednak piłek w rozmiarze 4 – te w rozmiarze 3 są bardzo rzadko spotykane. Możemy wyróżnić jeszcze rozmiar 1, czyli bardzo małe piłki, które są traktowane raczej jako przedmioty kolekcjonerskie.

Powered by Comarch e-Sklep ®