Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Sortuj według

Spodnie bramkarskie – idealne na chłodniejsze dni

Strój piłkarski składa się w podstawowej wersji z koszulki, butów i spodni. Te ostatnie wymagają szczególnej uwagi, bo warunkują komfort, a to z kolei determinuje osiągane wyniki. Odpowiednie spodnie bramkarskie powinny być maksymalnie dopasowane zarówno do warunków atmosferycznych, jak i budowy bramkarza oraz jego preferencji.

Spodnie bramkarskie – jak wybrać

W związku z tym, że bramkarze często w akcie poświęcenia rzucają się z impetem na piłkę finalnie lądując na podłożu, wybór należy zacząć od sprawdzenia czy spodnie posiadają wbudowane ochraniacze. Zwykle ochraniacze mają strukturę gąbczastą. Ich zadaniem jest ochrona newralgicznych miejsc (kolana, biodra) przed kontuzjami i stłuczeniami.

Kolejna rzecz to określenie długości spodni. Do wyboru mamy 3 typy.

  • Spodnie bramkarskie krótkie – takie spodenki warto wybrać na naprawdę cieple dni, kiedy nie ma obawy o deszcz czy zimny wiatr. Krótkie spodnie zakłada się przede wszystkim na mecze, ale w przypadku bramkarzy nie obowiązuje zasada noszenia szortów.
  • Spodnie bramkarskie ¾ – takie spodnie będą dobre na przejściową aurę – nie upalną, ale też nie zimną.
  • Spodnie bramkarskie długie – w długich spodniach powinno się grać wtedy, kiedy na dworze jest nieco chłodniej albo gdy przewidujemy trudny mecz, który może się wiązać z wielokrotnymi upadkami w celu ochrony bramki. W długich spodniach piłkarze występują przede wszystkim na treningach, kiedy chcą się maksymalnie zabezpieczyć przed ewentualnymi urazami.

Gdy już wybierzesz odpowiednią długość, czas na wybór materiału. Obecnie jedynym polecanym materiałem jest materiał syntetyczny (poliamid lub poliester). Takie sztuczne materiały nie nasiąkają wodą, nie robią się ciężkie i nie gniotą się. Pozwalają skórze „oddychać” i wyglądają dobrze nawet po wielu praniach. Z pewnością nie warto wybierać spodni piłkarskich z materiałów naturalnych, np. lnu czy bawełny, bo takie spodnie nie spełnią swoich zadań – nie zagwarantują wygody i odpowiedniego poziomu higieny.

Szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na obecność specjalnych paneli wentylacyjnych. Jest to istotne przede wszystkim w przypadku długich spodni. Panele wentylacyjne wykonane ze specjalnej siateczki pozwalają odprowadzać na bieżąco nadmiar ciepła i wilgoci.

Do wyboru są luźniejsze dresy oraz spodnie z bardzo rozciągliwego materiału, przypominające legginsy. Tutaj wybór powinien być podyktowany własnymi preferencjami. Jedni zawodnicy wolą luźniejsze spodnie, natomiast inni chcą mieć na sobie coś, w czym będą się czuć jak w drugiej skórze.

W ofercie sklepu no10.pl znajdziesz ogromny wybór spodni bramkarskich, w tym znane i cenione modele takie jak na przykład adidas Tierro.

Spodnie bramkarskie dla dzieci

W sklepie piłkarskim no10.pl mamy duży wybór zarówno spodni dla dorosłych, jak i dla dzieci. Spodnie bramkarskie dla dzieci szyte są dokładnie w taki sam sposób i z takich samych materiałów, jak spodnie dla dorosłych, a jedyne, co je różni, to mniejsze rozmiary. Wybór odpowiednich spodni dla dziecka jest o tyle ważny, że dobrze dobrane spodnie zagwarantują wygodę, a wygoda pozwala na większe skupienie i osiągnięcie lepszych efektów. Spodnie bramkarskie dla dzieci nie mogą być z pewnością zbyt długie, bo wtedy dziecko może przydepnąć nogawkę i się przewrócić. Nie mogą mieć też zbyt ciasnej gumki ani zbyt wąskiej części udowej.

Powered by Comarch e-Sklep ®