Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Płeć

Sortuj według

Kurtka piłkarska – ciepło i komfort w każdych warunkach

Trening na boisku w chłodny dzień bywa tym trudniejszy, im gorzej dobrany jest ubiór piłkarza. Kiedy temperatura spada, spodenki i koszulka to zdecydowanie za mało. Konieczna jest dobra kurtka piłkarska.

Kurtka piłkarska – modele bawełniane i poliestrowe

Wyróżniamy kilka zasadniczych rodzajów kurtek piłkarskich:

  • Kurtka poliestrowa – taka kurtka ma tę przewagę nad bawełnianymi, że się nie gniecie, nie nasiąka zbytnio wodą, jest wytrzymała i nie blaknie. Niestety takie kurtki nie nadają się do treningów w cieplejsze dni, dlatego że utrudniają cyrkulację powietrza. Wyjątek stanowią modele ze specjalnymi panelami wentylacyjnymi.
  • Kurtka bawełniana – taka kurtka będzie najlepsza na niskie temperatury, ale jednocześnie w dni, w których nie pada. Jej głównym zadaniem jest ogrzewanie, nie zaś ochrona przed deszczem. Oczywiście dostępne są modele 2 w 1 – kurtki z materiałów łączonych, wewnętrznego bawełnianego i zewnętrznego nieprzemakalnego.

Kurtka ortalionowa – zastosowanie

Kurtka z materiału ortalionowego jest przeznaczona do gry w wietrzne i chłodne dni, ale nie na mrozie. Kurtka ortalionowa dobrze chroni przed podmuchami zimnego wiatru i częściowo zabezpiecza przed deszczem.

Niezwykle ważny jest rozmiar kurtki. Powinna być dobrze dopasowana, ale nie za ciasna. Kurtki najczęściej zakłada się typowo na treningi, a jak wygląda trening piłkarski, wie każdy, kto chociaż raz na nim był. Dobra kurtka musi umożliwiać nieskrępowane ruchy – wymachy, pajacyki, wyskoki, przysiady itd. i nigdzie nie może się zbyt mocno uciągać.

Czy warto kupić kurtkę piłkarską

Zdania na temat zasadności zakupu kurtki piłkarskiej są podzielone. Jedni twierdzą, że taka kurtka to konieczność, natomiast inni, że wcale nie jest potrzebna. Jak jest naprawdę Oczywiście w chłodny dzień możesz założyć zwyczajną miejską kurtkę i iść tak na trening, ale czy zdołasz w takiej kurtce grać Kurtka piłkarska to specjalny rodzaj kurtki gwarantującej wygodę ruchów. W takiej kurtce możesz normalnie biegać po boisku i nie czujesz żadnego dyskomfortu. Czasami nie można przełożyć treningu czy meczu – na szczęście zawsze można zmienić kurtkę.

Powered by Comarch e-Sklep ®