Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Linia

Kolekcja

Poziom

Typ butów

Sortuj według

Buty piłkarskie w najlepszych cenach

Szybkość, zwinność i celność piłkarza zależą nie tylko od jego umiejętności, ale również od jego komfortu. Maksymalny komfort gwarantują dobre buty piłkarskie renomowanego producenta, bo w takich butach każdy krok jest stabilny i wygodny. Dobrze dobrane buty pozwalają szybko biegać, wykonywać z gracją uniki i celnie strzelać do bramki.

Buty dla piłkarzy – rodzaje obuwia piłkarskiego

Wybór butów piłkarskich jest ogromny – producenci obuwia sportowego starają się tak dopasowywać swoje oferte, aby znalazły się w nich buty piłkarskie dla każdego zawodnika. Producenci obuwia oferują zarówno juniorskie buty, jak i obuwie przeznaczone dla seniorów. Buty dla piłkarza niejedno mają imię. Ten rodzaj obuwia występuje w różnych wersjach, w zależności od przeznaczenia.

  • Halówki – te buty, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do gry na hali. Gładka kauczukowa podeszwa tych butów pozwala na utrzymanie stabilności i działa antypoślizgowo. Halówki mają często plastikowe wzmacniane elementy i zamszowe wstawki na czubkach. Te buty sprawdzają się nie tylko podczas gry na hali, ale również na boiskach pokrytych asfaltem. W niektórych przypadkach można grać w nich również na sztucznej murawie, ale wtedy przyczepność podeszwy takich butów do podłoża jest zdecydowanie gorsza.

  • Lanki – to buty piłkarskie z plastikową podeszwą i wyposażone w kolce z gumy lub z plastiku. Korki lanki są bez wątpienia najpopularniejszymi butami piłkarskimi. Te buty mogą mieć różne kształty korków, a przeznaczeniem tego obuwia jest gra na standardowej płycie boiska oraz na twardej nawierzchni. Lanki są odpowiednie również do gry na sztucznych murawach.

  • Turfy – inaczej śniegówki, to buty przeznaczone do gry na ośnieżonym lub zamrożonym boisku, ale przede wszystkim na nawierzchni sztucznej typu orlik. Kiedyś takie buty piłkarskie wykorzystywano również do gry na boiskach wysypanych żwirem. Turfy mają w podeszwie kilkadziesiąt gumowych korków, ale te korki są znacznie mniejsze, niż w lankach. Turfy wykorzystuje się przede wszystkim na nawierzchniach, na których potrzebna jest odpowiednia przyczepność i stabilność.

  • Wkręty – takie buty są wyposażone w 6 korków. Korki we wkrętach są wymienne – po prostu odkręca się je przy użyciu specjalnego klucza, stąd właśnie nazwa butów. Wkręty stosuje się na grząski boiskach. Świetnie sprawdzają się podczas gry na boiskach błotnistych. Takie buty można też wkładać na standardowe płyty boisk.

Buty dla piłkarzy – jak je wybrać

Wybór odpowiednich butów powinien być podyktowany przede wszystkim miejscem, w którym chcesz grać. Buty dla piłkarzy są oferowane w wielu różnych wersjach. W ofercie sklepu No10.pl znajdziesz doskonałe buty dla piłkarzy marek adidas, Puma, New Balance i Nike Football. Dostępne są buty rekreacyjne, półamatorskie, półprofesjonalne i profesjonalne w rozmiarach od 28 do 48.

Wśród oferowanych butów znajdziesz modele czerwone, białe, brązowe, niebieskie i wielokolorowe. Oferujemy oryginalne halówki, wkręty, turfy, lanki i buty typu street. Wszystkie modele są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach, dzięki czemu możesz się zaopatrzyć w świetne buty bez konieczności przeznaczania na nie dużego budżetu.

Powered by Comarch e-Sklep ®