Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Sortuj według
1

Torba piłkarska – duży wybór toreb treningowych

Piłkę, buty, ręcznik i inne akcesoria niezbędne na treningu zapakujesz wygodnie z torbę piłkarską. Torba piłkarska to specjalny typ torby, jaką możesz zabrać ze sobą na trening, na zgrupowanie, a nawet na siłownię. Ważne jednak, by była solidna i wygodna.

Torba piłkarska – na co zwrócić uwagę

W ofertach najlepszych producentów odzieży i akcesoriów sportowych znajdziesz ogromny wybór toreb piłkarskich, ale im ten wybór jest większy, tym trudniej coś wybrać. Jest jednak kilka takich elementów, na które koniecznie musisz zwrócić uwagę.

  • Rozmiar – to zdecydowanie najważniejsza kwestia, jaką należy wziąć pod uwagę. Od rozmiaru torby piłkarskiej będzie zależała jej pojemność oraz maksymalna nośność. Im więcej rzeczy zabierasz ze sobą zwykle na trening, tym większą torbę wybierz, ale pamiętaj, że im większa torba, tym szersze i bardziej wytrzymałe muszą być jej paski.
  • Materiał wykonania – idealna torba piłkarska jest wykonana z syntetycznego materiału, który nie blaknie po praniu, nie gniecie się, wolniej brudzi i trudniej przepuszcza wodę. Bardzo dobrze wypada w tym przypadku materiał poliestrowy, ale osoby stawiające przede wszystkim na elegancję mogą wybrać droższą torbę ze skóry. Jedno jest pewne, materiał wykonania torby trzeba dobrać do sposobu jej użytkowania. Jeśli torba będzie niemal wyłącznie wożona w samochodzie, to nie ma konieczności inwestowania w drogi i bardzo solidny model. Jeżeli będziesz ją nosić na dłuższych dystansach, musi być solidniejsza.
  • Kształt torby – do wyboru masz torby okrągłe, kwadratowe i prostokątne. Bez wątpienia najpopularniejsze są te ostatnie. W tym przypadku zastanów się nad wymiarami rzeczy, które będziesz przenosić w torbie – prostokątna nie jest Ci potrzeba, jeśli pakujesz jedynie buty, ręcznik i ochraniacze, natomiast mała okrągła nie zda egzaminu, jeśli musisz się spakować kompletnie łącznie z kurtką i butami na zmianę.
  • Dodatkowe elementy – nowoczesne torby są wyposażone w wiele dodatkowych udogodnień, takich jak np. specjalne kieszenie przeznaczone na elektronikę lub mokre rzeczy, wewnętrzne mocowania czy regulację pasków.

Torba treningowa – pranie i konserwacja

Każdą torbę trzeba raz na jakiś czas wyprać lub wyczyścić. Zdecydowanie najbardziej efektywne jest pranie, bo pozwala najlepiej odświeżyć torbę. Przed wrzuceniem torby do pralki sprawdź temperaturę prania zalecaną przez producenta i ustaw średni poziom wirowania. Materiał wykonania toreb nie nasiąka mocno wodą, dlatego takiej torby nie trzeba intensywnie wirować. Przed praniem pamiętaj o wyjęciu podwójnego dna.

Jeśli torba treningowa jest przemoczona, wysusz ją w przewiewnym miejscu (nie na kaloryferze ani na słońcu), a skórzane elementy dokładnie zaimpregnuj. Trudniejsze zabrudzenia możesz wyczyścić mydłem lub płynem do mycia naczyń i małą szczoteczką – nie zaleca się używania odplamiaczy, dlatego że mogą zniszczyć kolor. Pamiętaj też o tym, że torby piłkarskie nie wymagają prasowania, a czasami jest ono wręcz zabronione.

Powered by Comarch e-Sklep ®