Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Sortuj według

Worek na buty – rodzaje, ceny i najciekawsze modele

Im lepsze jest wyposażenie zawodnika grającego w piłkę nożną, tym lepsze może on osiągać rezultaty. Kompletne wyposażenie to nie tylko dobra piłka, wygodne buty i dopasowany strój, ale też odpowiedni worek na buty.

Worek na buty – dlaczego warto go mieć

Worek na obuwie kojarzy się większości osób z czasami szkolnymi – to właśnie wtedy nosiliśmy do szkoły kapcie lub tenisówki w workach. Dziś worki na buty przeznaczone są nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dla dorosłych. Worek na buty pozwala odseparować obuwie od reszty bagażu zabieranego na trening i zagwarantować wyższy poziom higieny. Worek jest ponadto przewiewny, dzięki czemu buty mogą w nim schnąć, a bakterie nie mnożą się i nie powodują przykrego zapachu.

Jak wybrać worek na buty

Wybór worka na buty jest z reguły prosty. Takie worki występują w kilku zasadniczych rodzajach – w formie o kształcie trójkątnym, w formie tuby lub trapezu. W ofercie mamy małe worki na jedną parę butów albo większe przeznaczone na dwie pary. Dostępne są worki jednokolorowe, bez odznaczającego się logo marki, albo takie z dużym logo, dla fanów produktów danego producenta. Np. worek na buty adidas można wybrać w wersji z dużym logotypem umieszczonym w pionie lub w poziomie. Z kolei worek na buty Nike z dużym logo – charakterystyczną „łyżwą”.

Dobry worek powinien być przede wszystkim wykonany z solidnego materiału. Takiego, który będzie wytrzymały zarówno na pranie, jak i na przetarcia spowodowane użytkowaniem. Solidny worek powinien mieć też mocne troczki, które nie będą się strzępić i przecierać. Z pewnością jednym z lepszych worków dostępnych na rynku jest worek na buty adidas. Marka ta szyje świetne jakościowo worki z mocnej tkaniny o grubszym splocie. Świetnie też wypada właściwie każdy worek na buty Nike. Worki te są znane i cenione na całym świecie – używają ich zarówno amatorzy, jak i znani piłkarze.

Worki na buty mogą mieć różne ceny. Jeżeli zależy Ci na czymś profesjonalnym – wybierz droższy model. Z kolei w momencie, kiedy potrzebujesz worka do sporadycznego użytku, spokojnie może wybrać model za 20-30 zł. Niższa cena wcale nie oznacza, że worek będzie mniej trwały, ale z zasady trzeba przyjąć, że może być cieńszy i bardziej delikatny.

Pranie i suszenie worka na buty

Worek na buty należy prać zawsze ściśle według wskazań producenta – tylko to zagwarantuje trwałość kolorów oraz dobry stan tkaniny. Z reguły takie worki pierze się w temperaturze 30-40 stopni Celsjusza, w specjalnym programie do ubrań sportowych. W zależności od stopnia zabrudzenia worka można wybrać program Light (krótszy, niższa temperatura i wolniejsze wirowanie) lub Standard (dłuższy, wyższa temperatura i mocniejsze wirowanie).

Worek można suszyć w stanie rozwieszonym, ale lepiej unikać bezpośredniego i długotrwałego padania na niego ostrych promieni słonecznych – mogłyby to doprowadzić do odbarwienia tkaniny. Worków w większości przypadków nie trzeba prasować, dlatego że są uszyte z niegniotącego się materiału.

Powered by Comarch e-Sklep ®