Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Sortuj według

W sportach, w których wykorzystywana jest technika kopnięć, niezwykle ważne są dobre ochraniacze na golenie. Wiedzą o tym szczególnie piłkarze, którzy na każdym treningu narażeni są na kontuzje, w tym otarcia i stłuczenia. Dobre ochraniacze na golenie minimalizują ryzyko kontuzji i zwiększają efektywność podczas gry.

Ochraniacze na golenie – dlaczego warto je stosować

Piłka nożna jest sportem bardzo kontuzyjnym. Kopnięcia, upadki i złamania są na porządku dziennym, a najbardziej na kontuzje narażone są nogi, głównie kostki, golenie i stawy kolanowe. Nagolenniki piłkarskie pozwalają zwiększyć siłę kopnięć oraz zmniejszyć ryzyko poważnych kontuzji. Chronią przed uszkodzeniem skóry oraz minimalizują ryzyko złamań. Ochraniacze dobrych marek mają też od wewnętrznej strony specjalny antypoślizgowy materiał, który zapobiega przesuwaniu się nagolenników.

Silne uderzenie w kość piszczelową powoduje ostry ból, co może wytrącić piłkarza z równowagi i jednocześnie też zmniejszyć jego skuteczność w dalszej grze albo całkowicie go z tej gry wyeliminować. Przy zastosowaniu ochraniaczy ból jest mniejszy i znacząco spada ryzyko niedysponowania w dalszej części meczu.

Ochraniacze Nike i adidas – bezpieczeństwo w każdych warunkach

Ochraniacze Nike i adidas to obecnie jedne z najczęściej wykorzystywanych nagolenników. Cechują się wysoką trwałością, atrakcyjną stylistyką oraz dużą skutecznością. Ochraniacze te wykonane są z pianki poliuretanowej o różnej twardości, dzięki czemu każdy piłkarz może dopasować nagolenniki idealnie odpowiadające jego potrzebom. Ochraniacze Nike zapinane są na rzepy lub na specjalne zapięcie oczkowe. Możesz też kupić specjalne żelowe ochraniacze, które pochłaniają siłę uderzeń i jeszcze bardziej zwiększają bezpieczeństwo w czasie gry.

W sklepie No10.pl znajdziesz ochraniacze różnych marek oraz typów. Mamy nagolenniki piłkarskie adidas, Nike, Puma, Select, MITRE i VISION ONE.

Jak wybrać idealne ochraniacze na golenie

Najtańszym typem ochraniaczy na golenie są bawełniane nagolenniki przypominające skarpety. Rozwiązanie to chroni wyłącznie przed otarciami i pełni raczej funkcję estetyczną. Niestety tego typu ochraniacze na golenie mają wady – zsuwają się i nie chronią w wystarczający sposób.

Drugim typem są piankowe nagolenniki, np. ochraniacze adidas wykonane z pianki poliuretanowej. Ochraniacze tego typu amortyzują uderzenia i świetnie trzymają się na nogach dzięki specjalnym paskom mocującym.

Najdroższym i najlepszym typem nagolenników są ochraniacze skórzane wypełnione specjalnym żelem. Tego typu nagolenniki są dość ciężkie, ale gwarantują zdecydowanie najwyższy poziom ochrony.

Ochraniacze adidas mogą ochraniać jedynie golenie albo też staw skokowy. Ochrona kostki jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo w czasie gry. Zapewnij sobie komfort i zastosuj dobrej jakości ochraniacze, a wyjdziesz zwycięsko nawet z najtrudniejszego pojedynku o piłkę. Pamiętaj, że przeciwnik nie zawsze myśli o Twoim zdrowiu. Kiedy gra toczy się o najwyższą stawkę, czasami zapominamy o tym, z jaką siłą oraz w jaki sposób kopiemy.

Powered by Comarch e-Sklep ®