Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Płeć

Sortuj według

Dresy adidas – uniwersalne sportowe stroje dla wymagających

Ciepły i ładny dres to prawdziwe must have każdego, kto chce aktywnie spędzać wolny czas albo spełniać się w roli profesjonalnego sportowca. Spośród wszystkich strojów sportowych dostępnych na rynku na uwagę zasługują przede wszystkim dresy adidas – kultowe już dresy popularnej niemieckiej marki.

Dresy adidas – doskonała jakość w przystępnej cenie

Cechą charakterystyczną dresów adidas jest bardzo dobra jakość, ale wcale nie oznacza to, że na zakup tych ubrań trzeba mieć wyjątkowo duży budżet. Marka adidas prowadzi bardzo liberalną politykę cenową – produkuje świetnej jakości rzeczy w cenach dla „zwykłego Kowalskiego” i często przecenia swoje produkty, by zwiększyć ich dostępność. Nowoczesne materiały użyte do produkcji dresów i innych modeli odzieży adidas gwarantują przewiewność, wygodę i świetny wygląd. Marka stawia na nowoczesne metody produkcji oraz poszanowanie środowiska naturalnego, dzięki czemu dresy adidas i inne wyroby cieszą się uznaniem niemal na każdej szerokości geograficznej.

Jak wybrać dobre dresy

Wyróżniamy kilka rodzajów dresów – dresy piłkarskie adidas, uniwersalne dresy ortalionowe, bawełniane komplety dresowe oraz dresy z tzw. tkanin technicznych. W przypadku osób uprawiających bardzo wymagające dyscypliny sportu, w tym właśnie piłkę nożną, dobrym rozwiązaniem są dresy z tkanin syntetycznych, np. poliestru lub poliamidu. Takie materiały nie chłoną dużych ilości wilgoci, a tę zgromadzoną szybko oddają do otoczenia, dzięki czemu zawodnik gra w suchych ubraniach.

Na lżejszy trening albo do mniej wymagających dyscyplin sportowych można wybrać bawełniane dresy adidas z dodatkiem poliestru. Bawełniany komplet cechuje się przede wszystkim miękkością i jest bardzo przyjemny w noszeniu.

W ofercie marki adidas do wyboru są dresy z bluzami rozpinanymi lub wciąganymi przez głowę oraz ze spodniami zakończonymi prostymi nogawkami albo ściągaczami.

Dobrze dobrany dres powinien być przede wszystkim dopasowany do ciała – nie może być ani za ciasny, ani zbyt duży, bo w obu tych przypadkach krępowałoby to ruchy i utrudniało trening. Luźniejsze muszą być przede wszystkim dresy piłkarskie adidas.

Krótka historia marki adidas

Mało kto wie, że firma adidas na początku swojej działalności nazywała się Gebrüder Dassler Schuhfabrik – nazwa niezbyt prosta, ale widać firma miała potencjał i po rebrandingu zwojowała światem. Firma Gebrüder Dassler Schuhfabrik została podzielona na dwie części – jedna stała się adidasem, a druga… Pumą. Dwie rywalizujące ze sobą marki miały swoje początki w działalności pod jednym szyldem.

Początkowo nowo utworzony adidas produkował wyłącznie obuwie sportowe. Co ciekawe trzy paski na butach adidas nie miały funkcji estetycznej i nawiązującej z logo – ich zadaniem było wzmacnianie konstrukcji butów. Sukces rynkowy przyniósł ekspansję i adidas zajął się produkcją odzieży. W ofercie marki pojawiły się dresy adidas, koszulki sportowe, bluzy, spodenki i inne elementy odzieży, a później też sprzęt sportowy i gadżety.

Powered by Comarch e-Sklep ®