Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Przeznaczenie piłki

Rozmiar

Sortuj według

Manometr Molten PGA 10

Manometr Molten PGA 10

59,00 PLN 74,00 PLN

Oliwka do piłek Select

Oliwka do piłek Select

8,50 PLN 10,00 PLN

Pompka Molten AP-50

Pompka Molten AP-50

89,00 PLN 99,00 PLN

PIŁKA NOŻNA SMJ INDOOR STAR

PIŁKA NOŻNA SMJ INDOOR STAR

65,00 PLN 79,00 PLN

Pompka Molten HP18-BL

Pompka Molten HP18-BL

14,50 PLN 17,90 PLN

Piłka nożna Spokey Shadow 835934

-6%

Piłka nożna Spokey Shadow 835932

-6%

Piłka nożna Puma Evo Power Futsal  082235 15

PROMOCJA

Piłka nożna SMJ Attack Gold

Piłka nożna SMJ Attack Gold

49,00 PLN 70,70 PLN

Piłka nożna NO10 Grace 56001

Piłka nożna NO10 Grace 56001

109,00 PLN 139,00 PLN

Piłka nożna NO10 Advance 56002

Piłka nożna NO10 Advance 56002

89,00 PLN 119,00 PLN

Piłka nożna NO10 Impact 56006

Piłka nożna NO10 Impact 56006

65,00 PLN 85,00 PLN

Piłka nożna NO10 Pro Team 56017

Piłka nożna NO10 Pro Team 56017

39,00 PLN 49,00 PLN

Odrobina historii z piłką nożną w tle...

Piłkę kopano od najdawniejszych czasów. To pewne! Początków upatrywać należy w grach popularnych w Starożytności w krajach basenu Morza Śródziemnego (Egipcjanom, Grekom i Rzymianom). Niektóre elementy tego sportu sięgają nawet II wieku p.n.e., a podobne gry z piłką znane były również Eskimosom, Aborygenom i Maorysom a także Celtom i Wikingom. W najstarszych źródłach możemy przeczytać o młodzieży spotykającej się na polach, by grać w piłkę. Naturalnie, wówczas zasady gry nie były ściśle określone, najprawdopodobniej nie kopano również do bramki, natomiast pewne czynności swoim charakterem przypominały współczesny futbol. Wszystko to dowodzi bogatej tradycji piłki nożnej. W Anglii, uznawanej za ojczyznę futbolu, odnaleziono zapiski, z których wynika, że piłkę nożną znano już z 1170 roku.

Wszystko czego tak naprawdę potrzebujesz to futbolówka

W obecnych czasach, pośród szerokiej gamy różnych dyscyplin sportowych to właśnie futbol znajduje się w czołówkach wszystkich rankingów popularności. Niestety nie zawsze przywodzi na myśl tylko dobre skojarzenia. Łączony jest często z ogromnymi pieniędzmi, które nim rządzą, z mało przejrzystymi zasadami, którymi kierują się międzynarodowe federacje piłkarskie oraz z rasizmem i chuligaństwem królującym na stadionach. Kibiców natomiast kojarzy się z ustawkami i alkoholem. Gdy jednak odrzucimy wszystkie te stereotypy, okazuje się, że koniec końców piłka nożna to sport dla wszystkich, a najwięcej przyjemności wbrew wszystkiemu czerpią z niego ci najbiedniejsi. Rozejrzyj się wokół – zobacz ile radości i pozytywnej energii płynie z osiedlowych podwórek, boisk szkolnych, orlików i hal sportowych. Piłka nożna to doskonały sposób na spędzanie czasu wolnego. Uczy nas dyscypliny, wiary we własne siły i motywuje do podnoszenia sobie poprzeczek, nie tylko w samym sporcie, ale i w życiu... Ponadto podczas gry, podobnie jak w każdej aktywności, do głowy uderzają endorfiny, czyli hormony szczęścia. Jeśli i tobie udzieliła się magia futbolu, czas by kupić piłkę do nogi, buty piłkarskie itp., zebrać drużynę i... zacząć grać!

Wybierz wśród wielu modeli piłek futbolowych

Witryny sklepów piłkarskich zachwycają różnorodnością oferowanych piłek futbolowych: różne kolory, rozmiary, różne sposoby szycia, różne materiały, z których są wykonane. Wszystko to (jako wynik wielu lat testów i czasem zastosowania innowacyjnych technologii) przekłada się na ich parametry użytkowe. Pierwsi piłkarze nie mieli jednak szczęścia doświadczyć takiego luksusu. Pierwszy model popularnej dziś futbolówki to nadmuchiwany i pokryty skórą świński pęcherz. Dopiero wraz z opracowaniem sposobu produkcji gumy, pojawiała się pierwsza piłka uszyta z gumowych łatek, a z czasem również świński pęcherz został zastąpiony gumową dętką.

Czym kierować się przy wyborze piłki nożnej?

Podstawowym kryterium wyboru piłki nożnej jest jej przeznaczenie. Planujesz grać na naturalnej murawie czy na sztucznej nawierzchni, a może wybierzesz halę sportową lub nadmorski piasek? Wybór miejsca bezpośrednio przełoży się na jej rozmiar, jakość użytego materiału, a nawet i na kolorystykę piłki. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej FIFA rozróżnia podział piłki nożnej na 3 dyscypliny:

  • outdoor
  • indoor (futsal)
  • beach soccer

Każda z nich rozgrywana jest na innym rodzaju nawierzchni, co wymaga również innego, dopasowanego do niej sprzętu. Dodatkowo, inne wymagania musi spełnić piłka nożna meczowa, inne – futbolówka treningowa, a jeszcze czego innego oczekiwać należy od piłki do nogi dla amatorów.

Powered by Comarch e-Sklep ®