Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Poziom

Sortuj według
1

Jest jedna rzecz, która łączy rodziców na całym świecie – troska o dzieci. Każdy świadomy rodzic wie, że to od jego decyzji zależy przyszłość tego uśmiechniętego przedszkolaka lub wyluzowanego nastolatka. Rodzice kupują dzieciom to, co jest najlepsze dla ich prawidłowego rozwoju. Ta zasada ma szczególne zastosowanie podczas doboru obuwia do ćwiczeń sportowych. Warto wiedzieć, dlaczego i jak dorośli powinni zadbać o dobre buty na orlik dla swoich pociech.

Halówki, lanki, a może turfy dla dzieci – jak dokonać wyboru

Na fali piłkarskich emocji i coraz liczniejszych sukcesów naszej reprezentacji wszyscy zaczynamy bardziej interesować się piłką nożną. Fascynację widać również u dzieci – rosną zapisy na futbol juniorów i coraz więcej maluchów aktywnie korzysta z orlików. O czym muszą pamiętać ich rodzice O tym, że podstawą do uprawiania piłki nożnej jest odpowiednio dobrane obuwie. Musi ono być dostosowane nie tylko do stopy dziecka, ale również do powierzchni, na jakiej toczy się gra. Do meczów na sztucznej nawierzchni, grząskiej trawie, a nawet do gry po śniegu świetnie nadają się turfy. Z turfami jest tak, że jako jedyne sprawdzają się w trudnych warunkach i jednocześnie są dobre do ćwiczeń na hali czy naturalnej trawie. Jeśli myślimy o zakupie uniwersalnej pary, która posłuży zimą i latem, w środku i na zewnątrz, to właśnie turfy dla dzieci spełnią nasze oczekiwania.

Wysoka przyczepność – komfort i bezpieczeństwo w jednym

Najważniejszy element butów sportowych to oczywiście podeszwa. W przypadku turfów jest ona pokryta kilkunastoma, a nawet kilkudziesięcioma wypustkami, czyli korkami. Te elementy zapewniają dobrą przyczepność, ochronę przed kontuzjami w wyniku nagłego upadku oraz pozwalają graczowi precyzyjnie kierować piłką. W modelach dla dzieci podeszwa powinna być elastyczna i wytrzymała. Jako kolejny priorytet należy potraktować dopasowanie kształtu buta do kształtu stopy dziecka. Jeśli są one podobne, to dziecko biega wygodniej i bezpieczniej, a jego stopa rozwija się w naturalny dla siebie sposób.

Co jeszcze wziąć pod uwagę

Warto sprawdzić elementy dodatkowe takie jak wzmocnienie na czubku buta oraz materiał, z jakiego wykonano obuwie. Modele z wyższej półki są stworzone ze skóry naturalnej lub tworzywa sztucznego o wodoodpornych właściwościach. W turfach cholewka jest nieco inna niż w pozostałych modelach sportowego obuwia. Turfy ze skarpetką to modele zapewniające jeszcze lepsze przyleganie do stopy.

Buty na orlik – jak je dopasować

Przy zakupie obuwia sportowego dla dzieci trzeba dopasować buta do stopy malucha. Buty nie mogą być ani za ciasne, ani za luźne. Maksymalna ilość pozostawionego miejsca, które pozwala stopie na wykonywanie swobodnych ruchów, to pół centymetra. Turfy ze skarpetą dodadzą małemu graczowi pewności siebie. Obuwie powinno również podobać się samemu maluchowi – kolorowe, pełne fantazji pary butów będą tym, co przypadnie mu do gustu.

Powered by Comarch e-Sklep ®