Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Poziom

Rozmiar butów

Typ butów

Sortuj według

Korki Nike Tiempo - początki pięknej, piłkarskiej historii

Swoją przygodę z futbolem Nike rozpoczął 1971 roku wypuszczając na rynek swój debiutancki but piłkarski „The Nike”, który jednocześnie był ich pierwszym butem opatrzonym firmowym logo „Swoosh”. Nie był to jednak model zbyt udany, źle reagował na zimno i wilgoć. Poza tym cała uwaga projektantów Nike była wówczas skierowana głównie na rozwój obuwia biegowego, koszykarskiego i tenisowego. Od tego się jednak wszystko zaczęło... Przez kolejne dekady Nike blisko współpracował z licznymi sportowcami oraz klubami sportowymi zarówno w USA jak i Europie. Bazując na ich doświadczeniach, poszukiwał i testował nowe rozwiązania. Sumiennie pracował nad stworzeniem produktu, który w pełni zaspokoi ich potrzeby, wspomoże grę. Już wkrótce, bo na początku lat 80-tych na największych europejskich (i nie tylko) stadionach pojawiły się efekty ich pracy... Wielkimi krokami zbliżał się również debiut absolutnego klasyka wszech czasów - korków Nike Tiempo....

Przebłysk geniuszu – Nike Tiempo Premier

Istotnym punktem w historii piłki nożnej pisanej przez Nike jest rok 1994. W USA odbywały się wówczas Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Podczas finału rozgrywanego między Włochami a Brazylią aż 10 zawodników (w tym 8 Canarinhos), z Brazylijczykiem Romario oraz Włochem Paolo Maldinim na czele wystąpiło w tym samym modelu butów Nike – w korkach Nike Tiempo Premier. Sam but wychwalany był przez piłkarzy za ich niezwykły komfort i wytrzymałość. To pierwsza piłkarska impreza tak dużej rangi, na której pojawiły się buty Nike. Lanki Nike Tiempo szturmem zdobyły serca ówczesnych gwiazdorów i przerwały dominację innych producentów sprzętu piłkarskiego: Hummela, adidasa i Pumy.

Korki Nike Tiempo - klasyka zawsze na czasie

Przez ponad 20 lat obecności na rynku linii Nike Tiempo wypuszczonych zostało wiele kultowych modeli, w których występowały oraz wciąż występują gwiazdy piłkarskich stadionów. Zaczynając od ich pierwszych ambasadorów: Romario i Paolo Maldiniego (ten ostatni grał w nich praktycznie całą swoją karierę) do fanów tego modelu należeli również: Ronaldinho, Adrea Pirlo. Francesco Totti, Sergio Ramos, Gerard Piqué, Carlos Puyol, Jérôme Boateng, Ashley Cole czy Carlos Tevez Brazylijczyk Ronaldinho jako jedyny doczekał się jednak swojej własnej serii tego modelu – korków Nike Tiempo R10.

Klucz do sukcesu butów Nike Tiempo

Korki Nike Tiempo to buty noszone przez całe generacje piłkarzy o różnym stopniu zaawansowania. Z czego wynika aż tak duża ich popularność To najbardziej klasyczny model korków Nike - jego sukces tkwi w ponadczasowych wzorach oraz kolorystyce. Najwyższa jakość wykonania, z wykorzystaniem skóry kangurzej gwarantuje supermiękkie czucie piłki. Wszystko to sprawia, że mimo upływu lat cieszą się one niesłabnącą popularnością. Nike Tiempo to dziś absolutny klasyk. Nie bez powodu przez lata obecności tego modelu na rynku Nike podejmował niezwykle ostrożne kroki związane z jego aktualizacją, starając się nie naruszyć tego, za co pokochały go miliony.

Powered by Comarch e-Sklep ®