Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Poziom

Typ butów

Sortuj według

Tiempo Nike – piłkarskie początki firmy Nike

W 1971 roku Nike pokazuje światu swój pierwszy but piłkarski sygnowany firmowym logo "Swoosh". Debiut Nike na murawach piłkarskich stadionów nie był jednak udany. Firma do tej pory skupiała się głównie na obuwiu biegowym, koszykarskim i tenisowym. Brak doświadczenia w tej dziedzinie sprawił, że pierwszy but piłkarski źle reagował na zimno i wilgoć, tym samym nie spełnił oczekiwań piłkarzy. W kolejnych latach Nike rozpoczęło współpracę z klubami sportowymi w USA oraz Europie. Dzięki tej współpracy i sumiennej pracy projektantów na początku lat 80-tych korki Nike zaczęły królować na światowych stadionach. Tempo rozwoju technologii pozwoliło na stworzenie ponadczasowego klasyka – butów Nike Tiempo

Tiempo Nike Premier – narodziny legendy

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, które odbyły się w USA w 1994 roku były przełomowe dla firmy Nike. W finale zagrała reprezentacja Włoch z kadrą Brazylii, aż 10 zawodników zagrało w tym samym modelu butów. Korki Tiempo Premier na nogach mieli tacy zawodnicy jak, Romario czy Paolo Maldini. To była pierwsza impreza tak dużej rangi, na której pojawiły się buty Nike. Lanki buty Nike Tiempo podbiły serca piłkarzy w tamtych latach i pozwoliły wkroczyć do równej rywalizacji z innymi producentami obuwia piłkarskiego.

Nike Tiempo – ćwierć wieku strzelania goli

Od 25 lat buty z linii Tiempo Nike pomagały największym gwiazdom zapisywać się na kartach historii. Zaczynając od bohaterów finału z 1994 r. ambasadorami modelu byli również Andrea Pirlo, Francesco Totti, Sergio Ramos, Carlos Puyol, Ashley Cole czy Ronaldinho. Ten ostatni jako jedyny doczekał się własnej serii Tiempo korków Nike.

Ponadczasowość Nike Tiempo

Buty Nike Tiempo to buty, które łączą pokolenia piłkarzy. Za ich sukcesem stoi bazowanie na ponadczasowych wzorach i kolorystyce. Jakość wykonania zawsze jest na najwyższym poziomie. Wykorzystanie skóry kangurzej gwarantuje idealne czucie piłki, a coraz to nowsze technologie pozwalają utrzymywać się Tiempo korkom Nike w czołówce piłkarskiego obuwia.

Powered by Comarch e-Sklep ®