Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Poziom

Typ butów

Sortuj według

Korki Puma – najlepsze buty do piłki nożnej

Buty powinny być najlepszym przyjacielem każdego piłkarza. Zapewniają zwrotność, odpowiedni ślizg i równowagę. Muszą być dobrze dobrane do rozmiaru stopy oraz przystosowane do rodzaju nawierzchni. Z pewnością jednymi z popularniejszych butów piłkarskich są korki Puma, ale piłkarze grają także w halówkach i turfach.

Korki Puma – najciekawsze modele

W ofercie marki Puma znajduje się wiele ciekawych modeli korków piłkarskich. Wśród tych najpopularniejszych są między innymi korki Puma Future, One, Evopower i Speed. Do wyboru są korki z krótką cholewką oraz modele z dłuższą cholewką w formie specjalnego ściągacza/skarpetki na kostkę. Duża różnorodność panuje zarówno w kwestii kształtu konkretnych korków oraz ich kolorystyki.

Jak wybrać korki

Dobre korki powinny idealnie pracować ze stopami. Nie mogą być za małe ani za duże – muszą mieć rozmiar dokładnie dopasowany do rozmiaru stopy piłkarza i mieć wystarczającą przestrzeń na palce. Buty piłkarskie Puma różnią się rodzajem zastosowanych korków, dlatego trzeba dobrać je odpowiednio do swoich potrzeb. Lanki mogą mieć dłuższe lub krótsze korki i tutaj długość korków musi być odpowiednia do typu nawierzchni trawiastej, po której piłkarz będzie biegał. Ważny jest także rodzaj butów, dlatego że wyróżniamy korki profesjonalne, półprofesjonalne, półamatorskie i amatorskie. Odpowiedni typ powinien być dobrany do rodzaju zaawansowania w grze. Ważna jest też kolorystyka – buty piłkarskie Puma powinny po prostu pasować do reszty stroju – nie muszą być w tym samym kolorze co strój, ale muszą się z nim zgrywać.

Korki, halówki czy turfy Zastosowanie różnych modeli butów

Wyróżniamy kilka rodzajów butów piłkarskich. Każdy rodzaj przeznaczony jest do innego zastosowania.

  • Halówki Puma stosowane są do gry na hali, czyli na twardej nawierzchni. Te buty mają płaską podeszwę wykonaną z niebrudzącego materiału. Halówki Puma nadają się do gry na powierzchniach kauczukowych, gumowych oraz parkietowych.
  • Turfy Puma – są to specjalne buty piłkarskie przeznaczone do gry na zmrożonej powierzchni oraz na sztucznej trawie. Turfy Puma świetnie sprawdzą się także latem podczas gry na bardzo suchej nawierzchni a czasami też na hali. Te buty cechują się obecnością wielu krótkich wypustek, które pozwalają na równomierne rozłożenie ciężaru ciała i zapewniają odpowiednią przyczepność.
  • Korki Puma – te buty są przeznaczone do gry na nawierzchni naturalnej. Nadają się najlepiej do gry na niezbyt ubitych i grząskich nawierzchniach. W przypadku bardzo grząskich nawierzchni konieczne są buty tzw. wkręty.

Każdy zawodnik, który myśli poważnie nad grą w piłkę i wiąże z nią swoją przyszłość, powinien zaopatrzyć się w tyle rodzajów butów piłkarskich, by mieć przynajmniej jedną parę do gry na nawierzchniach, na których zdarza mu się trenować. Nie każdy musi mieć halówki, bo nie każdy gra na hali, ale dobre korki to z pewnością podstawa ekwipunku każdego zawodnika. Warto mieć też turfy, bo nigdy nie wiadomo, czy nie przyjdzie Ci grać w warunkach, w których są niezbędne.

Powered by Comarch e-Sklep ®