Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Sortuj według

Buty adidas Predator – rewolucja na boisku

Początki piłkarskiego obuwia były naprawdę trudne, piłkarze grali w ciężkich butach z grubej skóry. Palce były chronione przez metalowe wstawki, a podeszwa z wypustkami zapewniała przyczepność podczas gry w deszczowe dni. Korki z tamtych lat miały wiele wad, były ciężkie, jakość wykonania pozostawiała wiele do życzenia, nie wspominając już o komforcie. Jednak te czasy już dawno minęły. Od lat projektanci próbują stworzyć but idealny - taki, w którym piłkarz poczuje jedność z piłką. W grze nie przeszkodzi padający deszcz czy błotnista murawa. W ciągu ostatnich 50 lat buty piłkarskie wkroczyły w nowy poziom technologiczny, a za przełomowy moment w historii obuwia piłkarskie można przyjąć pokazanie światu nowej linii – buty adidas Predator. Historia tej linii jest bardzo ciekawa. Pomysł wyszedł od Craiga Johnstona, byłego napastnika Liverpoolu. Piłkarz po przejściu na emeryturę zajął się trenowaniem młodych piłkarzy. Podczas treningu w deszczowy dzień zauważył, że piłka ześlizguje się z butów, a juniorzy mają problem z dryblingiem, podaniami i celnymi strzałami. Wpadł na pomysł, by obkleić cholewkę korków fragmentami gumy z rakietki do tenisa stołowego. Zauważając ogromną zmianę, postanowił przedstawić swój innowacyjny pomysł firmie Nike. Tam jednak został odprawiony z kwitkiem. Nie poddając się, przekonany o swym sukcesie udał się, do siedziby adidasa. Jego pomysł został pozytywnie przyjęty, a adidas szybko przystąpił do prac nad nowym rozwiązaniem. Po kilku miesiącach przedstawiono światu innowacyjne korki Predator. Nowy produkt bardzo szybko zyskał aprobatę wśród piłkarzy i przez wiele lat bił rekordy sprzedaży.

Buty adidas Predator – technologiczny krok w przód

Dzięki pomysłowi Johnstona adidas wprowadził obuwie piłkarskie na inny poziom. Korki Predator od początku wiodły prym w kwestii panowania nad piłką, ale i pozwoliły na wizualne szaleństwa. Dzięki gumowej powłoce producenci odeszli od czarnych kolorów i mogli zacząć wypuszczać buty w różnych kolorach. Korki Predator, halówki adidas Predator czy żwirówki adidas Predator biły rankingi popularności, a twarzami nowych kolekcji były takie gwiazdy jak David Becham, Alessandro del Piero czy Zinedine Zidane. W kolejnych odsłonach buty adidas Predator otrzymywały coraz to lepsze innowacje technologiczne i wizualne. Projektanci doprowadzili do tego, że korki Predator nie miały za wiele wspólnego z pierwowzorem. Sprawiło to, że model Predator Lehan Zones nie miał długiego języka, skórzaną cholewkę zastąpiono syntetyczną, oraz zrezygnowano z kluczowej innowacji, która wyróżniała buty adidas Predator, czyli gumowych wstawek. W krótkim czasie po premierze obuwie z serii Predator zniknęło z rynku.

Buty adidas Predator – odrodzenie

Po kilkuletniej przerwie buty adidas Predator znów pojawiły się na boiskach. Nową odsłonę Predatorów zaprezentowano pod koniec listopada 2017 roku. Korki Predator, mimo iż wizualnie, zupełnie nie były podobne do pierwszych generacji, zostały okrzyknięte jednymi z najlepszych na rynku. Syntetyczna cholewka z tłoczonym wzorem wpływa na lepsze panowanie nad piłką, a przedłużenie w postaci skarpety zapewnia idealne dopasowanie do stopy. Halówki adidas Predator zapewniają komfort podczas instynktownych ruchów i przy szybkich zwrotach, dzięki zastosowaniu perforowanej pięty. Żwirówki adidas Predator posiadają podeszwę z systemem non-marking, która w odpowiedni sposób wpływa na przyspieszenie i przyczepność podczas zwrotów. Na nowe buty adidas Predator postawiła francuska gwiazda Paul Pogba, która wraz z Mesutem Ozilem i Dele Allim zostali ambasadorami reaktywowanej linii.

Powered by Comarch e-Sklep ®