Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Sortuj według
1

adidas Predator - pierwsze miejsce w rankingach butów piłkarskich

Jak większość z Was już doskonale wie, w piłkę nożną charakteryzującą się podobnymi zasadami jak dziś, grano już w epoce renesansu. Nikt wówczas nie znał marek takich jak adidas, Nike czy Puma. W jakich butach zatem grano Pierwsze buty piłkarskie przypominały współczesne łyżwy figurowe. Były wykonane z grubej skóry i sięgały za kostkę. Palce chroniły metalowe blaszki. Buty posiadały też wypustki na podeszwie, które miały zapewnić większą przyczepność na murawie podczas deszczu. Pierwotne korki miały jednak trzy podstawowe wady - waga, wykonanie, które z pewnością nie gwarantowało uczucia komfortu oraz cena... Na szczęście ten etap już dawno za nami. Przez setki lat buty piłkarskie przeszły ogromną metamorfozę, a to co się stało z butami w ciągu ostatnich 50 lat można nazwać prawdziwą rewolucją. Jeden z największych skoków technologicznych w zakresie obuwia do futbolu zanotowano wraz z pojawieniem się na rynku nowej linii - adidas Predator. Historia powstania tej linii jest niezwykle ciekawa. Rozpoczął ją Craig Johnston - były napastnik Liverpoolu z RPA. Piłkarz, po przejściu na emeryturę, zajął się szkoleniem młodych piłkarzy. Podczas jednego z treningów w deszczowy dzień zauważył, że piłka ześlizguje się z butów, a co za tym idzie dzieci mają problem z podaniami, dryblingiem i strzałami, nie mówić już o podkręcaniu(!). Nie dawało mu spokoju. Postanowił znaleźć rozwiązanie. Wkrótce wpadł na pomysł, by cholewkę tradycyjnych korków obkleić fragmentami gumy z paletki do ping ponga. Po fazie pozytywnie zakończonych testów, postanowił przedstawić swój pomysł firmie Nike. Tam jednak jego wynalazek nie zyskał aprobaty. Johnston nie zniechęcił się. Przekonany o swym sukcesie, postanowił tym razem zapukać do drzwi koncernu adidas. Rozwiązanie zostało przyjęte gromkimi brawami. adidas prędko przystąpił do prac i już kilka miesięcy później mógł przedstawić światu innowacyjną linię adidas Predator. Nowe korki szybko podbiły serca piłkarzy i biły rekordy sprzedaży. Przez wiele lat zajmowały pierwsze miejsca w rankingach butów piłkarskich.

Korki adidas Predator - nowy rozdział w futbolu

Korki adidas Predator nie tylko zdefiniowały własną wersję określenia "panowanie nad piłką", ale i otworzyły furtkę dla dziedziny designu. Do tej pory buty piłkarskie miewały jedynie kolor czarny, gumowa powłoka pozwoliła na produkcję butów w różnych kolorach, chociaż przez wiele lat wychodziła jedynie wersja czarna z czerwonymi akcentami. Od premiery adidas Predator w 1994 roku przez 12 generacji zakochane w modelu gwiazdy (między innymi David Beckham, Alessandro del Piero czy Zinedine Zidane) rozsławiły buty na całym świecie. Piłkarzom szczególnie do gustu przypadł jednak model adidas Predator Accelerator. W kolejnych latach konstruktorzy wprowadzali coraz to śmielsze innowacje w zakresie funkcjonalności i wyglądu. Buty zyskały też na przyczepności. Ostatecznie jednak projektanci doprowadzili do tego, że but nie miał nic wspólnego z pierwowzorem. W modelu Predator Lethal Zones brakowało długiego języka, skórzanej cholewki oraz tego, co od początku wyróżniało Predatora, czyli i gumowych wstawek. Predator zmienił też całkowicie kolor. Niedługo po premierze buty z serii adidas Predator całkowicie zniknęły z rynku...

Korki adidas Predator - reaktywacja

Po kilku latach nieobecności na rynku adidas Predator wrócił do łask. Nowa generacja silo zadebiutowała w paczce Skystalker zaprezentowanej pod koniec listopada 2017 roku. I choć współczesny Predator poza kolorystyką całkowicie odbiega od pierwszych generacji, but znów został okrzyknięty jednym z najlepszych na rynku. Nowy adidas Predator łączy podstawowe zalety Predatora z 1994 roku z ostatnią generacją ACE, którą właśnie wyparł, ale przy wykorzystaniu innych technologii. Otrzymaliśmy zatem but, który gwarantuje świetne czucie piłki (cholewka z wypustkami zamiast powłoki z gumy oraz bezsznurówkowy system), wygodę (lekka cholewka Primeknit i kołnierz Sockfit Collar) oraz przyczepność (hybrydowa konstrukcja podeszwy). Na reaktywowaną linię adidas Predator postawił między innymi Paul Pogba, który obecnie jest również ambasadorem linii, oraz Dele Alli czy Mesut Ozil.

Powered by Comarch e-Sklep ®