Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Poziom

Sortuj według
1

Rodzice są dumni z dokonań swoich potomków i robią wszystko, by urzeczywistnić ich sny. Gdy zapytamy maluchów, kim chcą zostać w przyszłości, na pewno od niejednego usłyszymy: "chcę być piłkarzem". Zakup pierwszych halówek jest często początkiem realizacji tego marzenia. Warto zapisać syna lub córkę na zajęcia z piłki nożnej, choćby dlatego, że to sport w sam raz dla maluchów. Inwestycja w dobrej jakości halówki dla dzieci zwraca się na różne sposoby – zaszczepia w młodym pokoleniu miłość do sportu, kształtuje charakter, a czasami prowadzi do spełnienia wielkiego marzenia z dzieciństwa.

Dlaczego dzieci lubią kopać piłkę

Piłka nożna to jeden z najbardziej odpowiednich sportów dla dzieci. Maluchy mogą spożytkować rozpierającą ich energię nawet podczas krótkich zajęć. Treningi piłki nożnej, przeprowadzane bardziej w formie zabawy, polepszają kondycję i koordynację ruchową. To sport nastawiony na współpracę, ale także rywalizację – maluch uczy się zdrowych postaw w tym zakresie. Mali piłkarze i piłkarki lepiej odnajdują się w otoczeniu innych, a jako dorośli umieją pracować w grupie i nie boją się podejmowania wyzwań. Regularne zajęcia uczą dyscypliny i kształtują aktywną postawę wobec świata.

Piłka nożna a stopa dziecka – dlaczego halówki dla dzieci są konieczne

Nasze stopy rozwijają się długo – zwykle przestają rosnąć dopiero w wieku nastoletnim. Najbardziej kluczowe dla rozwoju stóp jest jednak pierwsze dziesięć lat życia. W tym okresie dziecko nie może nosić źle dopasowanego obuwia. Pediatrzy absolutnie odradzają zakładanie maluchowi używanych butów, bo prowadzi to do schorzeń stóp i postawy. Szczególnie ostrożni powinni być rodzice małych piłkarzy. W ich przypadku dobrze dobrane halówki chłopięce to podstawa.

Czym charakteryzują się halówki chłopięce

Halówki to buty przystosowane do bezpiecznego i wygodnego biegania po hali i innych powierzchniach wykonanych z tworzywa sztucznego. Dzięki nim maluch może ćwiczyć przez cały rok, niezależnie od pogody na zewnątrz. Buty stworzone przy współpracy ze specjalistami w dziedzinie rozwoju dzieci dają rodzicom pewność, że to, co sprawia ich pociechom radość, jest dla nich również bezpieczne. Halówki piłkarskie są bowiem:

  • antypoślizgowe, dzięki podeszwie, która zapewnia dobrą przyczepność do podłoża, zmniejszając tym samym ryzyko upadku,
  • stabilne i wzmocnione po bokach, tak że stopa jest chroniona w każdej, nawet podbramkowej sytuacji,
  • elastyczne, dlatego dzieciom wygodnie się w nich biega,
  • przewiewne – w ten sposób są również bardziej higieniczne,
  • niebrudzące, więc nie zostawiają śladów na nawierzchni.

Na co jeszcze zwrócić uwagę

Wybierzmy model, który oprócz spełnienia powyższych czynników, będzie lekki i solidnie wykonany. Podeszwa, jak i cała zabudowa buta, nie mogą być zbyt grube. Dużym ułatwieniem jest wytrzymałe sznurowanie. Halówki piłkarskie nie powinny nigdy być wybierane na oko. Maluch musi sam dokładnie sprawdzić, jak dane buty leżą na jego stopie. Za małe buty to duży dyskomfort, z kolei za duże obuwie stwarza ryzyko częstego potykania się. Zanim podekscytowany maluch wybiegnie na halę, zatroszczmy się zatem o jego dopasowane obuwie – to kolejnych z rodzicielskich obowiązków wartych dopilnowania.

Powered by Comarch e-Sklep ®