W związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji powstała oficjalna piłka meczowa - adidas Telstar 18. Swoją nazwą, wyglądem oraz innowacyjnością nawiązuje do pierwszej piłki zaprojektowanej przez adidasa na Mistrzostwa Świata odbywające się w Meksyku w 1970 roku. Mowa tu oczywiście o rewolucyjnej na owe czasy piłce Telstar ("television star"), potocznie nazywanej "biedronką", co zawdzięcza swej czarno-białej kolorystyce.

W nowym modelu adidas Telstar 18 projektanci odeszli od krzykliwej kolorystyki reprezentowanej przez piłki Jabulani oraz Bazuca i nawiązali do wyglądu pierwowzoru. Jego czarne, regularne łaty zastąpione zostały nowoczesną, utrzymaną w czarno-szarej tonacji grafiką przypominającą komputerowe piksele. Pod wieloma względami piłka adidas Telstar 18 zachowała jednak cechy swojej poprzedniczki, tj. znanej z Mistrzostw Świata FIFA 2014 piłki Bazuca. Oczywiście te najlepsze! Skupiono się natomiast na opracowaniu technologii pozwalających na optymalizację jej wydajności. Pomocne okazały się w tym testy z udziałem najlepszych zawodników świata. Metaliczne wykonanie paneli oraz graficzny efekt tekstury to atrybuty, które mają przełożyć się na wytrzymałość i wydajność nowej piłki. adidas, stojąc na straży ekologicznego podejścia do prowadzenia biznesu, przy produkcji futbolówki wykorzystał materiały powstałe w procesie recyklingu. Nie bez przyczyny okrzyknięta została najbardziej innowacyjną piłką świata. Przydomek ten zawdzięcza NFC. Wbudowany chip pozwala użytkownikom na interakcję z piłką za pomocą smartfona.

Po fazie grupowej, 29.06.2018 r., do sklepów wkroczyła następczyni adidas Telstar 18 – adidas Telstar 18 Mechta. Pod względem technologicznym stanowi kopię oficjalnej piłki meczowej MŚ. Także posiada bezszwową konstrukcję, jest zgrzewana termicznie i pozytywnie przeszła wszystkie testy FIFA w zakresie wagi, obwodu, odbicia i absorpcji wody. Przy produkcji również zastosowano układ scalony kompatybilny z urządzeniami obsługującymi NFC. Nastąpiła jednak poważna zmiana w kwestii wyglądu adidas Telstar 18 Mechta, mianowicie w piłce, która będzie używana w fazie pucharowej i w finale, szare elementy zmieniono na charakterne, mocne tony czerwieni.

Nowa piłka adidas Telstar 18 już zdążyła zdobyć serca wielu czołowych zawodników. Dołącz do grona jej wiernych fanów!

Powered by Comarch e-Sklep ®