W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji zaprezentowana została nowa, oficjalna piłka meczowa - adidas Telstar 18. Swoją nazwą, wyglądem oraz innowacyjnością nawiązuje do pierwszej piłki zaprojektowanej przez adidasa na Mistrzostwa Świata odbywające się w Meksyku w 1970 roku. Mowa tu oczywiście o rewolucyjnej na owe czasy piłce Telstar ("television star"), potocznie nazywanej "biedronką", co zawdzięcza swej czarno-białej kolorystyce.

W nowym modelu projektanci odeszli od krzykliwej kolorystyki reprezentowanej przez piłki Jabulani oraz Bazuca i nawiązali do wyglądu pierwowzoru. Jego czarne, regularne łaty zastąpione zostały nowoczesną, utrzymaną w czarno-szarej tonacji grafiką przypominającą komputerowe piksele.

Pod wieloma względami Telstar 18 zachowała jednak cechy swojej poprzedniczki, tj. znanej z Mistrzostw Świata FIFA 2014 piłki Bazuca. Oczywiście te najlepsze! Skupiono się natomiast na opracowaniu technologii pozwalających na optymalizację jej wydajności. Pomocne okazały się w tym testy z udziałem najlepszych zawodników świata. Metaliczne wykonanie paneli oraz graficzny efekt tekstury to atrybuty, które mają przełożyć się na wytrzymałość i wydajność nowej piłki. adidas, stojąc na straży ekologicznego podejścia do prowadzenia biznesu, przy produkcji futbolówki wykorzystał materiały powstałe w procesie recyklingu. Nie bez przyczyny okrzyknięta została najbardziej innowacyjną piłką świata. Przydomek ten zawdzięcza NFC. Wbudowany chip pozwala użytkownikom na interakcję z piłką za pomocą smartfona.

Nowy Telstar już zdążył zdobyć serca wielu czołowych zawodników. Dołącz i Ty do grona jej wiernych fanów!

Powered by Comarch e-Sklep ®