Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Poziom

Typ butów

Sortuj według

Korki adidas – solidne buty do gry w piłkę

Korki są znane każdemu pasjonatowi gry w piłkę nożną. Te charakterystyczne buty ułatwiają bieganie za piłką i minimalizują ryzyko poślizgnięcia się, a tym samym kontuzji. Jednymi z najpopularniejszych korków świata są korki adidas.

Korki adidas – pierwsze korki świata

Pierwsze korki zostały wyprodukowane w fabryce Adiego Dasslera – założyciela marki adidas. Pierwszymi piłkarzami, którzy mieli okazję grać w takich butach, byli reprezentanci Niemiec w Pucharze Świata w roku 1954. Od tego czasu korki adidas są synonimem zwinności, piłkarskiej finezji i najlepszych osiągnięć.

Korki adidas – obuwie idealne do gry na murawie

Korki stworzone są z myślą o grze na naturalnym twardym trawiastym podłożu, nawet w trudniejszych warunkach – kiedy teren jest mokry. Niekiedy spotkać można również podział w zakresie korków na tradycyjne i wkręty, czyli takie, których kołki dedykowane są na błotniste nawierzchnie. Większość znawców jednak uważa, że jest to zupełnie inny rodzaj buta i że nie należy mylić wkrętów z korkami.

W tradycyjnych korkach wypustki są przytwierdzone do podeszwy, więc nie ma obawy o to, że któryś z nich wypadnie. Obecność wypustek w podeszwach gwarantuje doskonałą przyczepność oraz zwiększa zdolność utrzymania równowagi podczas gry. adidas korki produkuje w wielu różnych wersjach – zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych piłkarzy.

Oferta korków marki adidas

Bogata oferta korków adidas sprawia, że można dopasować to obuwie zarówno do swojego budżetu, jak i do indywidualnych preferencji w zakresie stylistyki. Do wyboru są m.in. buty:

  • adidas Copa,
  • adidas Predator,
  • adidas Nemeziz,
  • adidas X.

Jeżeli chodzi o design, korki adidas można kupić w klasycznej czarnej wersji, w czarnym kolorze i z jasnymi podeszwami, całkowicie białe albo wielokolorowe. Dostępne są modele z cholewką kończącą się przed kostką i z cholewką okrywającą kostkę – zarówno twardą, jak i w formie ściągacza.

Jak wybrać idealne korki

Wybór korków determinuje późniejszy komfort gry. Im lepiej dopasowane są dane korki, tym mniej czujesz je na nogach. Z uwagi na duże zróżnicowanie warto dokładnie przyjrzeć się ofercie butów adidas. Korki tej marki należą do jednych z najlepszych na świecie. W korkach adidas trenują i grają piłkarze najlepszych drużyn piłkarskich oraz reprezentanci narodowi podczas mistrzostw świata.

Przede wszystkim wybór butów należy rozpocząć od dopasowania odpowiedniego rozmiaru. Korki nie mogą być ani zbyt małe, ani za duże, bo w obu przypadkach będą obcierać stopy i znacznie utrudniać grę. Każdy człowiek ma nieco inną budowę stopy, więc konkretne buty powinny być perfekcyjnie dopasowane do anatomii stopy i wyposażone w miękkie zapiętki.

Wiele problemów może stwarzać materiał wykonania butów. Jedni piłkarze preferują korki adidas wykonane ze skóry – są naturalne i wygodne, ale niestety po jakimś czasie zbytnio się rozbijają i mogą stać się za duże. Inni z kolei wolą buty wykonane z syntetycznych materiałów. W tym przypadku wybór jest kwestią indywidualną, należy wybrać taki materiał, w którym grający czuje się najlepiej.

W tego typu butach może istnieć możliwość wymiany samych korków, a jeżeli tak jest, trzeba zwrócić uwagę na jakość i materiał wykonania korków. Najlepsze korki wykonane są z aluminium lub metalu. Te plastikowe są zbyt delikatne i zazwyczaj nietrwałe.

Powered by Comarch e-Sklep ®