Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Sortuj według

Rękawice bramkarskie adidas – najlepsza jakość w najniższych cenach

Bramkarz bez rękawic jest jak sędzia bez gwizdka – w ogóle nie może wykonywać swojego zadania. Dobre rękawice, np. rękawice bramkarskie adidas to podstawowe wyposażenie każdego bramkarza, czy to profesjonalnego, czy początkującego.

Rękawice bramkarskie adidas – dlaczego warto kupić

Prędkość piłki kopniętej w stronę bramki może dochodzić nawet do 150 km/h. Wtedy piłka, której waga nie przekracza 453 g, może się stać dosłownie pociskiem uderzającym w dłonie bramkarza z potężną siłą. Usztywnienie dłoni i nadgarstków solidnymi rękawicami sprawia, że bramkarz jest przynajmniej w pewnym zakresie zabezpieczony przed tą siłą. Słabiej odczuwa uderzania, a dodatkowo powierzchnia jego dłoni nieco się zwiększa, a jak wiadomo, w tym przypadku decydujące mogą być nawet milimetry. Czasami wystarczy, że piłka dosłownie ślizgnie się po palcach bramkarza i przeciwnik zalicza gola. Rękawice bramkarskie adidas pomagają więc nie tylko w ochronie zdrowia, ale też w pewnym zakresie zwiększają skuteczność bramkarza.

Jak wybrać rękawice bramkarskie

Podczas wyboru rękawic bramkarskich trzeba skupić się na ich rozmiarze, kroju i rodzaju pianki wypełniającej.

  • Rozmiar – najpopularniejsze rozmiary rękawic bramkarskich mieszczą się w przedziale 3-12. Oczywiście rozmiar to jedno, ale przy zakupach przez internet najważniejsze są dokładne wymiary, więc trzeba sprawdzić długość miejsca na palce, szerokość i całkowitą długość konkretnych rękawic. Przykładowo rękawice bramkarskie adidas Predator mogą występować w wersji z dłuższą lub krótszą osłoną nadgarstka.
  • Krój – wyróżniamy 3 zasadnicze kroje rękawic bramkarskich:

a) krój flat (płaski) – rękawice o tym kroju są najtańsze ze wszystkich typów rękawic i polecane początkującym bramkarzom, z uwagi na wysoką wytrzymałość i wygodę stosowania.

b) krój Negative Cut (z wewnętrznymi szwami) – rękawice tego typu polecane są dla profesjonalistów – zwiększają powierzchnię chwytną, ale niestety nie są zbyt wytrzymałe.

c) Rollfinger (z palcem obszytym dookoła pianką) – rękawice o takim kroju są bardzo wygodne i poprawiają powierzchnię chwytną, ale cechują się średnią wytrzymałością.

  • Pianka – rękawice bramkarskie adidas Predator lub inne mogą być wypełnione różnymi typami pianki. Może to być pianka soft (najtańsza), hardground (przeznaczona na twarde nawierzchnie) lub np. supersoft z lateksem (obecna najczęściej w rękawicach treningowo-meczowych).

Jak dbać o rękawice bramkarskie

Jeżeli wybierasz dobry typ rękawic, np. rękawice bokserskie adidas Ace, to z pewnością chcesz, żeby wytrzymały jak najdłużej. W tym celu trzeba o nie odpowiednio dbać – przede wszystkim prać (najlepiej ręcznie) po każdym meczu i suszyć w temperaturze pokojowej. Ważne jest także właściwe przechowywanie rękawic – ich palce powinny być od siebie odseparowane, żeby się nie sklejały. Brudne rękawice bramkarskie adidas Ace można przecierać też delikatnie specjalną szczoteczką, ale nie powinna mieć ona kontaktu z pianką, a jedynie z zewnętrzną warstwą rękawic i paskiem.

Powered by Comarch e-Sklep ®