Gotowi na mocne uderzenie? BOOM! Do gry wkracza nowy Mercurial! Po tygodniu od premiery zadziornej kolekcji Nike Fast AF, w której pojawiły się modele serii Hypervenom, Magista i Tiempo, do szeregu dołącza Mercurial. I choć Nike Superfly 360 oraz Nike Vapor 360 zostały oficjalnie zaprezentowane 7 lutego, w sklepach pojawiły się dopiero w walentynki! W międzyczasie korki Nike można było zobaczyć jedynie w materiałach reklamowych producenta oraz na nogach najbardziej znanych piłkarzy podczas weekendowych rozgrywek. Pozostałe modele z kolekcji dostępne będą w sklepach od 1 marca.

Zastanawiacie się, dlaczego, w kampanii pojawia się gepard? Nowej generacji korków Nike towarzyszy hasło Fast by Nature, czyli szybki z natury, co odnosi się do tego, że but został wykonany tak, by gracz mógł rozwijać maksymalne prędkości. Produkt budzi w użytkowniku zwierzę i uwalnia drzemiące w jego naturze siły. Zakładając buty, piłkarz ma potencjał, by zostać najszybszym na boisku, ale uwaga, ma polować, nie uciekać. Jaki sekret tkwi w butach? Wszystko za sprawą wyjątkowej konstrukcji 360 zastosowanej w materiale Nike Flyknit.

Nowego Mercuriala cechuje również przyczepność i zwrotność. Wpływ na te parametry mają specjalne kołki rozmieszczone w odpowiedni sposób na pięcie i przedniej części podeszwy. Dopracowano też technologię All Conditions Control. Dotychczas stanowiła cienką powłokę pokrywającą cholewkę buta, teraz natomiast powłokę tę zespojono z materiałem Nike Flyknit jeszcze przed budową szkieletu. ACC jest osadzony w przędzy przed drutowaniem, z pominięciem dodatkowej skóry. Rezultatem jest miękkie, matowe wykończenie wierzchu teksturowanego.

Co jeszcze się zmieniło? Wersja modelu Superfly nadal posiada specjalny kołnierz Dynamic Fit, jednak tym razem jest on krótszy niż w poprzednim modelu. Jeśli chodzi o kolorystykę, tym razem popularne buty piłkarskie podziwiać możemy w odważnym i dynamizującym kolorze pomarańczowym. Aby podkreślić 20-lecie istnienia linii Nike Mercurial na rynku, na pięcie umieszczono mocny akcent w postaci litery M. Trzeba przyznać, że nowe lanki Nike mają pazur.

Zadajecie sobie pytanie, w jakich butach gra Ronaldo? Nic w tym zakresie się nie zmieniło. Od lat Mistrz jest twarzą linii Mercurial. Po założeniu nowych korków Mercurial Superfly 360 powiedział: “Moja pierwsza reakcja, kiedy zobaczyłem nowy Mercurial, była taka, że to najlepsze buty w historii! Pasują od razu. Materiał, projekt, nowa technologia. Są niesamowite".

Zobacz na YouTube naszą recenzję Nike Mercurial Vapor 12 Elite FG.

Powered by Comarch e-Sklep ®