Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji już za rogiem. Nadszedł też moment na prezentację strojów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Jak zatem wygląda najnowsza, długo wyczekiwana odsłona koszulek polskiej Kadry Narodowej?

W tym roku władze PZPN postawiły na prostotę. Nowe stroje powinny więc trafić w gusta szerokiego grona kibiców. Idealnie definiują je takie określenia jak: klasyka i elegancja. Pierwszy zestaw składa się z białej koszulki z czerwonym kołnierzykiem oraz białych spodenek. Podczas meczów wyjazdowych nasi zawodnicy wystąpią z kolei w komplecie jednolicie czerwonym.

Obie wersje kolorystyczne koszulek reprezentacji 2018 przełamane zostały delikatnym akcentem w postaci przyciemnianych, poprzecznych pasków odciętych po ukosie od lewego ramienia po prawe biodro. Nadaje to im rys nowoczesności i dynamikę. Nowe stroje utrzymane zostały w barwach narodowych, obrazując naszą dumę, a także pięknie prezentują polskie godło. Biały orzeł klasycznie wyhaftowany został na lewej piersi koszulki i prawej nogawce spodenek. Widzimy go również na siateczkowej wstawce na karku, na wysokości kołnierzyka.

Stroje naszych zawodników wykonane zostały na innowacyjnym szablonie Nike Vapor Aeroswift. Zestawy strojów piłkarskich wykorzystujące tę technologię są 10% lżejsze, 50% bardziej rozciągliwe, 20% szybciej odprowadzają pot i 25% szybciej go odparowują, porównując je do innych zestawów oferowanych przez Nike. Już przy bliższym spojrzeniu zauważyć można, że materiał, z którego są wykonane nie ma jednolitej, gładkiej struktury. Delikatny, lekko wypukły wzór oraz dyskretne perforacje na rękawach oraz klatce piersiowej odpowiadają za znakomitą oddychalność odzieży. Nie powstało to jednak w wyniku naruszenia struktury materiału czy też jego wypalania. To stworzona przez technologów Nike absolutnie innowacyjna metoda polegająca na połączeniu dwóch rodzajów splotów. Splot pojedynczy wykorzystywany jest, gdy potrzebna jest skuteczna wentylacja, a podwójny, gdy wymagane jest wzmocnienie konstrukcji danego elementu odzieży.

Poczuj dumę z narodowych barw! Kup koszulkę reprezentacji na MŚ w Rosji 2018 lub replikę koszulki reprezentacji 2018 i kibicuj Kadrze Narodowej podczas czerwcowych rozgrywek!

Powered by Comarch e-Sklep ®