Filtry

Cena

Od
Do PLN

Producent

Poziom

Rozmiar butów

Typ butów

Sortuj według

Nike Hypervenom – dla kogo przeznaczone są buty z tej linii

Hypervenom to linia butów piłkarskich produkowany przez koncern Nike. Mówi się, że producent projektując modele linii Nike Hypervenom, największy nacisk kładł na takie aspekty jak przyczepność i zwinność, co szczególnie przydaje się podczas dryblingu. Właśnie dlatego Nike Hypervenom najchętniej wybierają zawodnicy grający w ofensywie, głównie napastnicy. Od początku twarzą linii jest Neymar JR. Buty jednak można zobaczyć także na nogach Roberta Lewandowskiego, Kyliana Mbappé, Gonzalo Higuaína czy Harry'ego Kane'a.

Na jakiej nawierzchni można grać w Nike Hypervenom

But jest dostępny w wersjach na miękką (SG) i twardą (FG) naturalną murawę, sztuczną nawierzchnię zewnętrzną typu turf (TF) oraz na halę (IC). W zależności od typu nawierzchni, but może mieć podeszwę z korkami (lanki), gumowymi wypustkami (turfy) lub płaską, gumową (halówki).

Korki Nike Hypervenom – co decyduje o ich popularności

Choć historia Nike Hypervenom nie sięga tak daleko (pierwszy model ukazał się światu w 2013 roku, wypierając T90), jak chociażby linii Nike Mercurial czy adidas Copa, korki Nike Hypervenom z pewnością należą do najbardziej popularnych butów piłkarskich. Co decyduje o ich popularności? Przede wszystkim elastyczna i miękka cholewka NikeSkin w teksturze przypominająca plaster miodu. Cholewce początkowo zarzucano zbytą sztywność. W 2016 roku została jednak dopracowana i dziś z pewnością Hypervenom może odeprzeć ten atak.

Kolejna właściwość decydująca o sukcesie korków Nike Hypervenom to podeszwa wpływająca na wspomnianą już przyczepność i zwinność, którą tak promuje producent. Na lekkiej podeszwie umieszczono kołki półokrągłe (zewnętrzna linia stopy) i takie które kształtem przypominają literę V (wewnętrzna linia stopy). W środku przedniej części podeszwy (od wersji Nike Hypervenom Phantom III) zauważyć można dwa dodatkowe kołki w formie prostopadłościanu. Taka konfiguracja wypustek pozwala na szybkie starty nawet na mokrej nawierzchni oraz doskonałą przyczepność podczas podbramkowych akcji.

Korki Nike Hypervenom – kolorystyka

W ciągu 5 lat istnienia linii Nike Hypervenom świat ujrzał jego dwadzieścia sześć wersji. Większość modeli wyróżniała się intensywną kolorystyką. Począwszy od czarno-pomarańczowego prekursora, przez odcienie soczystej zieleni następców aż po żółte wersje wydane w 2014 i 2015 roku Hypervenom od początku szokował. W 2016 roku prócz zawadiackiej kolorystyki but wzbogacono odważnym elementem graficznym w postaci zygzaka umieszczonego nad podeszwą po całym obrysie buta. Ostatnie wersje wydane w połowie 2017 roku i w roku 2018 nieco zeszły z tonu. I choć kolorystyka nadal nie pozwalała oderwać od nich oczu, to jednak wzór zniknął, a zamiast niego na niektórych modelach zaczęła się pojawiać ukośna linia na pięcie lub palcach łącząca w ciekawy sposób dwa kolory.

Powered by Comarch e-Sklep ®